Articles, publications, reviews

Witaj Waldek!

W październiku zakupiłem Twoja antenę GP7DX, niestety z drugiej reki. Rozmawialiśmy kilka razy telefonicznie o jej montażu. Twoje informacje były dla mnie nieodzowne przy jej montażu. Dzięki nim zamiast stawiać antenę na maszcie kratownicowym postawiłem ją w ogrodzie na kilkumetrowej rurze i w ten sposób nie zablokowałem sobie możliwości ustawienia kiedyś anteny kierunkowej.

Kiedy podłączyłem Twoja antenę do radia ....... do tej pory używałem ( nadal używam ) W3DZZ ......... to było jak drugie narodziny !!!! Radio zaczęło "żyć" !!!!!!! ..... innymi, nie znanymi mi do tej pory możliwościami !!!! Cały dzień kręciłem "gałami" lustrując DX Clustera. Otworzył mi się cały świat. Uśmiech od ucha do ucha !!!!! Od dnia kiedy uruchomiłem Twoją antenę GP7DX z przyjemnością siadam do trensceivera i "drę papę" do mikrofonu !!! Stany Zjednoczone .... to local! Karaiby również. Z pozostałymi kierunkami również dobrze idzie. Patrzę w mój log i oczom nie wierzę porównując go do łączności z dipoli.

HS0ZIN, OD5NH, KG2KJ, JW9JKA, IT9ADT, A92GR, CO8LY, 5B4AIX, JF8QNF, KC4TUZ, YY4KCV, PT7ZT, D44KS, WB2REM, itd ... :-) :-) a to dopiero początek tej pięknej zabawy, wspaniałego hobby, które dopiero teraz przy Twojej antenie nabrało rozmachu i przyjemności. Oczywiście łączności europejskie, na bliższe dystanse także z SP także przynoszą mi wiele satysfakcji i tu GP7DX spisuje się gorzej.

Ale ta antena jest przecież na większe dystanse. W tym liście chciałem pogratulować Ci konstrukcji tejże anteny, a także nieco pochwalić się moimi skromnymi jak na początek dzięki niej dokonaniami.
Jeszcze raz gratuluję, życząc kolejnych konstrukcyjnych osiągnięć !!!!!!

Życząc Szczęśliwego Nowego Roku
Pozdrawiam Wiesław Szlachciak - SQ3CZ